ŠTÍSTKO - Vladimír Páral

Chovatelské a zahrádkářské potřeby

Naše aktivity

O našich aktivitách si můžete přečíst v následujících článcích

Scootering

Jízda na koloběžce tažené psem neboli scootering je ve společenství individuálních sled dog sportů nejmladší disciplínou. O to více a dravěji se však šíří mezi pejskařským národem. Občas se zdá, jakoby dětským snem každého druhého kynologa byla ,,kolobrnda“. A není divu, vždyť se jedná o skvělou zábavu pro člověka i psa a zároveň o relativně bezpečné sportovní vyžití.


Pulka inspirativní

Na českých horách či závodních tratích střední Evropy se s pulkou můžeme střetávat skutečně jen sporadicky. U nás její výhody využívají a plně oceňují v současnosti především členové záchranných týmů, horské služby či lyžařské výpravy na daleký sever. Přesto pevně věřím, že při větší osvětě a propagaci objeví široké možnosti i kouzlo této, původem skandinávské, disciplíny také kynologové.


Nedoceněná pulka

Minule jsem nazval skijöring disciplínou vpravdě královskou, u pulky musím, bohužel, konstatovat, že je zatím ,,popelkou“ mezi individuálními sled dog sporty. Ovšem pozor! Tohle zařazení platí jen pro závodní tratě a zeměpisné šířky kontinentální Evropy. Ve Skandinávii a především Norsku, které je považováno za kolébku pulky, je situace naprosto jiná. A to dokonce nejenom ve smyslu kynologickém.


Canicross

Canicross patří mezi kynologickými sporty jistě mezi nejdostupnější a také na vybavení nejméně náročné disciplíny. Vždyť, jak už sám název napovídá, se jedná v podstatě o te rénní běh se psem. Běžec je pomocí bederního pásu či opasku spojen canicrossovou šňůrou, doplněnou amortizérem, s postrojem svého psa, kterého ovládá hlasovými povely.


Mushing

Vyslovíme-li slovo mushing, většina lidí si představí spřežení huňatých sibiřských husky s typickou bílou maskou. Některým ještě utkví v paměti jejich uhrančivé modré oči a to je asi tak všechno. Zjednodušeně řečeno však ve sportu zvaném mushing, můžeme užít jakéhokoliv psa, kterému se tato aktivita líbí, má chuť pracovat a kterému to samozřejmě jeho tělesná konstituce dovoluje.


Bikejöring

Bikejöring – jízda na kole taženém psem, vznikl přirozenou potřebou musherů trénovat své psy i v období, kdy trasy nejsou pokryté sněhovou pokrývkou. Musheři, kteří mají spřežení o větším počtu psů samozřejmě používají k tréninkům a závodům ,,na suchu“ především speciální tréninkové tří či čtyřkolové káry. Nicméně k individuální průpravě lídra spřežení je kolo a bikejöring, spolu se scooteringem (koloběžkou), jistě tou správnou volbou.


Potřebujete poradit?

603 283 268

obchod@stistko-paral.cz


Kde nás najdete?

Drnovice 295, 679 76


Otevírací doba

Po13:00 - 17:00
Út8:00 - 12:00
13:00 - 17:00
St8:00 - 12:00
13:00 - 17:00
Čt8:00 - 12:00
13:00 - 17:00
8:00 - 12:00
13:00 - 17:00
So8:00 - 12:00